2 Şubat 2013 Cumartesi

ekmek dosyasıEvde ekmek yapma dosyama hoşgeldiniz! Tarçın Tadında kurulduğundan beri yaptığım tüm ekmekleri ve ekmek yapmak hakkındaki yazıları burada toparladım. Okuyunca mutfağa koşup hemen denemek isteyeceğinizi hayal ediyorum.Tariflere geçmeden önce evde ekmek yapmak için pek çoğumuzun tercih ettiği ekmek yapma makinesi ile tanışma yazımıza göz atalım.


Bu yazıda ekmek yapma makinelerinin çalışma mantığı, markalar arasında aslında bir fark olmadığı, ekmek yapmak için gereken mutfak aletleri tanıtılıyor.Bu yazıda ekmeğin nasıl yapıldığı, gereken malzemeler ve ekmek yapmanın 4 temel sırrı anlatılıyor.


Ekmek yapma makinesi ile sadece ekmek yapılmıyor. Hamur mayalama konusunda benim gibi yeteneği olmayan her tür hamuru makinede mayalayabilir. Sabrınız varsa kek yapabiliyor, çok düşük ısıda çalıştığı için reçel yapabiliyor. Ya da ekmeğin sadece hamurunu mayalayıp, tezgahta ellerinizle şekillendirip fırınınızda pişirebilirsiniz. İşte Tarçın Tadında'dan ekmek tarifleri:Fırından aldığınızı aratmayacak mis gibi süt kokulu pofuduk bir beyaz ekmek

Çavdar unuyla ya da istediğiniz başka bir esmer unla da yapılabilen sağlıklı bir ekmek
Kahvaltı için enfes zeytin kokulu, hamuru ekmek makinesinde pişmesi fırında yapılan minik ekmeklerEn sevdiğim ekmek, sarımsaklı domatesli ve kekikli, üzerine sadece krem peynir sürerek tamamını bir oturuşta yiyebilirsiniz. Evi saran koku da cabası!


Hamuru makinede mayalanmış, fırında pişmiş poğaçalar. Piştikten sonra dondurup dilediğiniz zaman aynı pofuduklukta tüketebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Paylaş

print

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...