15 Kasım 2013 Cuma

Tarçın Tadında nasıl.tv çekim notlarıPosta kutuma Mynet Nasıl TV'den bir e-posta düştü. Bir solukta okudum içinde çekim, video, röportaj, nasıl gibi kelimeler geçiyordu. Uzmanların yer aldığı ve herşeyin nasıl yapıldığının gösterildiği bir internet portalında tariflerimin videolarını yayınlamak istiyorlardı. Önce panik oldum nasıl yapacağım, ya beceremezsem, ya kekler kabarmazsa diye. Sonra panik olmaya devam ettim nerede çekeceğiz, hangi tarifleri yapacağım. Haftanın çalışmadığım tek gününde bu işi kotarabilecek miyim diye.Nasıl.tv den Gönül Hanım sağolsun her paniğimi sakince bastırdı ve biz size uyarız acele etmeyin dedi :) 3 ayrı tarih ertelemesinden sonra nihayet 10 Kasım Pazar günü çekimi gerçekleştirmek üzere sözleştik. Mekan arayışım haftalar sürdü. Kamera yerleşimi ve güzel çekim için açık mutfak olması gerekiyordu, çekim günü mekanın boş olması da lazımdı.Arkadaşım Nihan sağolsun ofisini bize açtı. 1+1 ofisinin açık mutfağını mekan olarak seçtik.

 Sıra kostüme gelmişti. Doğumgünümde dört gözle bekledim ama kimse bana Gamze'nin atölyesi Hobidich'ten önlük hediye etmedi. O zaman dedim ben kendime hediye edeyim. Gamze'ye bir Tarçın Tadında önlüğü sipariş ettim. Gamze o kadar becerikli ki bir sitenin ana sayfası minnacık bir önlüğe ancak bu kadar iyi sığdırılabilirdi.

Gönül Hanım la birlikte 5 güzel çay saati tarifi belirledik. Ben diyet yapanlar ve küçük çocuklar için şekersiz bir tarif de yer alsın dedim. Böylece şekersiz muzlu topkek, damla çikolatalı topkek, iki renkli kek, çikolatalı volkan kek ve fincanda vişneli brownie yapmaya karar verdik.Çekim gününden önceki gece ne olur ne olmaz diye tariflerden birer tane evde denemek istedim. Çünkü ofisteki fırın hiç kullanılmamıştı ve keklerin kabarmaması bir uzmanın sonu olurdu. Sakınan göze çöp batarmış. Evde denediğim topkek istediğim gibi kabarmadı, iki renkli kekin kalıba yapışacağı tuttu, çıkarırken yarısı kalıpta kaldı :) Saat gece 1 olunca sabah ola hayrola deyip yattım. Çekim günü fırına pozitif enerji veririm kekler de sorunsuz pişer inşallah dedim.

Çekim günü çalıştığım için mecburen Pazar oldu. Çekim ekibi Merve Hanım ve Yusuf Bey sağolsunlar Pazar olmasına rağmen pozitif bir şekilde çalıştılar.Kamera görünce kal gelen insanlardan değilmişim. Çekimin ilk sahnesinde bunu anladık ekipçe, sonrasında daha da rahat ettim. Spotlar ve kamera insanı acaip havaya sokuyor. Bir de Tarçın Tadında önlüğümü giyince bir haller oldu bana. Sanki önlüksüzken Clark Kent'im. Önlüğü giyince Superman oluyorum ve başlıyorum kameraya keklerin nasıl yapıldığını anlatmaya.

Çekim 5 saat sürdü. 5 tarifi 5 saatte pişirerek, hiç prova yapmadan ve sadece 1-2 minik tekrarla baya iyi kotardım bu işi aslında. Yıllarını televizyonculuğa vermiş olan eşim de hayretler içinde izledi beni. Gerçi onunla ilk buluşmamız da bir esprili röportaj çekimi için olmuştu. Kendisi beni o gün keşfettiğini söyler hep. Velhasıl kamera ve ışıkları çok sevdim. Çekim öncesinde heyecanlı mısın diye soranlara zaten "yoo ekran ışığıma güveniyorum" diyordum. Demek ki inanmak başarmanın yarısıymış.

O gün ilk kez tanıştığımız ankastre fırın da sağolsun yüzümüzü kara çıkarmadı, tüm kekler mükemmel kabardı ve pişti.


E peki ne zaman nerede izleyeceğiz bunları diyorsanız eğer çok yakında www.nasil.tv de videoalar yayına girecek. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum, yayınlandığında yedi cihana duyuracağım zaten.


2 yorum:

  1. süpersin, bazılarıın içinde oluyor:) ekran ışığın gerçekten var canımİ)başarılarınındevamını dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Fotoğraflar bu kadar güzelse eminim çekimde çok güzel olmuştur.Çekimlerin devamını bekliyoruz o zaman :))

    YanıtlaSil

Paylaş

print

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...